Skorzystanie z usług agencji SEO to zawsze dobra decyzja!

Analityka webowa

Masz już nowoczesną, atrakcyjną dla użytkowników i przyjazną wyszukiwarkom firmową stronę WWW? Jej pozycjonowanie w Google przynosi zadowalające efekty, a inwestycja w płatną reklamę PPC oraz content marketing szybko się zwraca? Czy wiesz, że z powyższych sukcesów jesteś w stanie wyciągnąć jeszcze więcej korzyści? Powinieneś zająć się optymalizacją konwersji, którą wykonasz dzięki analityce internetowej (webowej). Nasza doświadczona agencja SEO może się tym zająć!

Dzięki analityce internetowej dokładnie poznasz swoich klientów

Korzystając z pomocy profesjonalnego analityka, zyskasz szansę na zrealizowanie wszystkich ważnych celów biznesowych. Duża popularność serwisu internetowego nie zawsze przekłada się na odpowiednie zaangażowanie odwiedzających go osób. Celem pozycjonowania i promowania firmowej witryny w Google jest przyciągnięcie klientów i zachęcenie ich do wykonania konkretnej czynności, np. złożenia zamówienia czy wysłania zapytania ofertowego. Aby to zrobić, musisz najpierw poznać swoich użytkowników, a następnie dopasować witrynę oraz treści do ich potrzeb i właśnie w tym pomoże Ci nasz doświadczony analityk internetowy.

Specjalista gromadzi oraz wnikliwie analizuje dane pochodzące z różnych narzędzi analitycznych. W efekcie jest w stanie bardzo dokładnie ustalić preferencje oraz zachowania użytkowników. Dodatkową zaletą tego procesu jest możliwość precyzyjnego mierzenia efektywności kampanii marketingowych prowadzonych np. w sieci reklamowej Google. Dzięki kompleksowej analityce webowej dowiesz się, czy są skuteczne oraz jak wpływają na poprawę wskaźnika konwersji!

analityka webowa

Na czym polega analityka internetowa?

Ponieważ nasza agencja SEO zatrudnia najlepszych specjalistów w branży, możemy zagwarantować kompleksową weryfikację danych związanych z witryną WWW. Analityka internetowa zaczyna się od analizy ilościowej. Na tym etapie konfigurujemy narzędzia analityczne, ustalamy cele prowadzenia biznesu klienta, a następnie zbieramy, odpowiednio grupujemy oraz przetwarzamy informacje. Choć działania te pozwalają na wyciągnięcie wielu ważnych wniosków, nie poprzestajemy na tym.

Kolejnym etapem jest bowiem analiza jakościowa, dzięki której doświadczony analityk internetowy bardzo dokładnie poznaje użytkowników konkretnego serwisu WWW. Tak kompleksowe podejście do realizacji tego zadania sprawia, że:

1

dowiesz się, jakie działania optymalizacyjne przeprowadzić na stronie, aby zwiększyć wskaźnik konwersji, 

3

otrzymasz cenne informacje związane ze skutecznością prowadzonych działań marketingowych w wyszukiwarce Google, 

2

poznasz najważniejsze zachowania oraz potrzeby swoich klientów,

4

będziesz mógł stale śledzić ruch na witrynie i w razie potrzeby reagować na wszystkie zachodzące zmiany

Kompleksowe wsparcie doświadczonego analityka internetowego

Praca naszej agencji SEO nie kończy się na samej analizie danych pochodzących m.in. z profesjonalnych narzędzi analitycznych Google. Analityka obejmuje również wsparcie doświadczonego pracownika, z którego pomocą dopasujesz swoją witrynę internetową do potrzeb klientów oraz zwiększysz wskaźnik konwersji.  

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/analityka-internetowa/