Aktualności

„Boże, coś Polskę” na sejmowej komisji. „Księża powiedzieli, że jestem Matką Boską”

   Aktualności   Listopad 23, 2017

Nietypowy przebieg miała poselska komisja, która zajmowała się sprawą żywności modyfikowanej.

Alarm – Stop GMO – Jerzy Zięba w Sejmie – Poruszające i mocne wystąpienie

   Aktualności   Kwiecień 24, 2017

W dniu 21.04.2017 w Sejmie RP odbyło się połączone posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Ochrony Środowiska w sprawie nowelizacji przepisów dotyczących GMO. Wśród występujących przedstawicieli środowisk i organizacji pozarządowych głos zabrał Jerzy Zieba. Była to poruszająca i mocna przemowa przypominająca władzy kto tu jest suwerenem. Jerzy Zięba…

prof. Andrzej Bałandynowicz komentuje postanowienie Sądu wobec SKOK Wołomin

   Aktualności   Październik 3, 2016

Profesor Bałandynowicz o prawnym naruszeniu klauzuli uczciwości, sprawiedliwości i równości stron w postępowaniu przed sądem w sprawie SKOK Wołomin.

Rolnicy protestowali w Warszawie przeciwko GMO. „Rząd powinien mocniej wspierać tradycyjne rolnictwo”

   Aktualności   Wrzesień 2, 2016

Dzisiaj na Rynku Nowego Miasta w Warszawie producenci żywności ekologicznej protestowali przeciwko GMO w rolnictwie. Rolnicy domagali się, aby rząd mocniej wsparł rozwój tradycyjnego rolnictwa – informuje „Radio Maryja”.

Zakaz stosowania pasz GMO to koniec polskiego drobiarstwa

   Aktualności   Wrzesień 2, 2016

Zdaniem Łukasza Dominiaka, dyrektora generalnego Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, wprowadzenie zakazu stosowania pasz GMO w produkcji oznacza koniec polskiego drobiarstwa – W takiej sytuacji możemy gasić światło i zamykać ten sektor całościowo – podkreśla Dominiak.

Lekarz psychiatra o obojętności ludzi na zagrożenie eksterminacją za pomocą GMO

   Aktualności   Wrzesień 2, 2016

Jest zadziwiające, że ludzie obojętnie podchodzą do zagrożeń związanych z GMO mimo że może dojść do eksterminacji – lekarz psychiatra a zarazem społecznik Dorota Staszewska, która zapoznała się z wynikami badań niezależnych naukowców nad GMO, nie może zrozumieć bierności ludzi w tej sprawie.