Aktualności

Już tylko osiem dni dzieli nas od rozpoczęcia IV Konferencji Naukowej z cyklu „Mity i Rzeczywistość XXI wieku – Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO”

   Aktualności   Październik 30, 2015

7 listopada 2015 roku w Warszawie odbędzie się IV Konferencja Naukowa z cyklu „Mity i Rzeczywistość XXI wieku – Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO”.

Olsztyński szpital ma swoją Strefę Rodzica

   Aktualności   Październik 28, 2015

27 października 2015 roku na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. Stanisława Popowskiego odbył się finał jedenastej edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Olsztyn jest kolejnym miastem w Polsce, w którym powstały specjalne miejsca dla rodziców hospitalizowanych dzieci.

Maspex planuje w zakładzie w Łowiczu inwestycje o wartości 200 milinów zł.

   Aktualności   Październik 20, 2015

W Łowiczu, w którym produkowane są między innymi takie marki jak Łowicz, Kotlin i Krakus, powstaną nowe inwestycje m.in. kompleks produkcyjno-magazynowy oraz planowana jest rozbudowa zaplecza surowcowego. Obok inwestycji produkcyjno-logistycznych będę prowadzone mocne działania marketingowe umacniające pozycję przejętych przez Maspex marek. Zakład w Łowiczu należy do Maspeksu od lipca bieżącego…

Najnowocześniejsza w Polsce sala zabiegowa otwarta w Szpitalu Klinicznym w Warszawie

   Aktualności   Październik 16, 2015

15 października w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie przy ul. Banacha 1a odbyło się uroczyste otwarcie Gabinetu Cyfrowej Radiologii Konwencjonalnej oraz nowej sali zabiegowej w Pracowni Badań Naczyniowych II  Zakładu Radiologii. Nowa pracownia wyposażona została m.in. w najnowocześniejszy w Polsce dwupłaszczyznowy system angiograficzny Allura FD20/20 i będzie funkcjonować jako Ośrodek Referencyjny…

Wrocławskie Centrum Badań z nowoczesnym systemem informatycznym

   Aktualności   Październik 15, 2015

Wrocławskie Centrum Badań może korzystać z systemu laboratoryjnego klasy LIMS (Laboratory Information Management Systems), wykonanego przez konsorcjum firm Solution4Labs Sp. z o.o. i Agaram Technologies. Zamówienie miało wartość 3,2 mln PLN.

Klauzula opt-out w sprawie GMO

   Aktualności   Październik 5, 2015

Polska skorzysta z możliwości wprowadzenia zakazu upraw roślin modyfikowanych genetycznie, na co pozwala prawo unijne.

Dr Katarzyna Stoś, prof. nadzw. IŻŻ o owocach, warzywach i sokach

   Aktualności   Wrzesień 28, 2015

Soczysty owoc, pachnące warzywo czy szklanka owocowego lub warzywnego soku – czy coś je rożni od siebie, wyjaśnia dr Katarzyna Stoś, prof. nadzw. Instytutu Żywności i Żywienia.

Litwa sprzeciwia się uprawom GMO

   Aktualności   Wrzesień 25, 2015

Virginija Baltraitienė, Minister Rolnictwa stwierdziła: – Jak na razie nie jesteśmy gotowi na produkty GM. W przyszłości musimy zdecydować, czy dalej wspierać produkty ekologiczne czy pozwolić na uprawy GMO. Strategia na dzisiaj to zwiększenie liczby czystych produktów wysokiej jakości.

GMO zakazane w Rosji

   Aktualności   Wrzesień 22, 2015

Rosyjski rząd ogłosił całkowite zaniechanie produkcji żywności modyfikowanej genetycznie.

Genetycznie modyfikowane motyle

   Aktualności   Wrzesień 18, 2015

Najnowsze badania udowadniają, że niektóre gatunki os potrafią modyfikować genomy swoich ofiar.